Str. główna

Wybory do parafialnych rad duszpasterskich - XII 2017

Wybory do parafialnych rad duszpasterskich, na podstawie statutu i regulaminu wyborów, zarządzone zostały na I. niedzielę adwentu, tj. 3 grudnia 2017 roku.

Ustalony został jednocześnie następujący kalendarz wyborczy:

29 października 2017 r. – podanie do wiadomości wiernych w ogłoszeniach duszpasterskich treści niniejszego dekretu oraz zasad zgłaszania kandydatur

19 listopada – ostateczny termin składania kandydatur do proboszcza

26 listopada – ogłoszenie listy kandydatów i poinformowanie wiernych o sposobie i miejscu głosowania

3 grudnia – głosowanie

10 grudnia – ogłoszenie wyników wyborów

15 grudnia – ostatni dzień składania odwołań do Kurii Metropolitalnej

17 grudnia – zaprzysiężenie rad parafialnych

31 stycznia 2018 r. – termin przekazania list członków rad do kancelarii Kurii Metropolitalnej i dziekana dekanatu.

2017.10.31 – Pogrzeb ks. kanonika Kazimierza Gajdy

DSC_6901Urodzony 24 lipca 1935 r. w Klementowicach ks. kan. dr Kazimierz Gajda zmarł 27 października 2017 r. w szpitalu w Lublinie, w 83 roku życia – 58 roku kapłaństwa (święcenia prezbiteratu otrzymał 18 kwietnia 1960 r.). Uroczystości pogrzebowe odbyły się w naszym kościele parafialnym , a następnie na położonym przy nim cmentarzu, 31 października 2017 r. o godz. 11. Kapłana żegnali wierni z naszej parafii, wierni z parafii w których pracował, rodzina, licznie przybyli księża, siostry zakonne i przyjaciele.  Na trumnie zmarłego ks. kan. Kazimierza Gajdy na czas liturgii ustawiono mszał, kielich oraz stułę, których używał podczas sprawowania Eucharystii.

Mszy św. pogrzebowej przewodniczył Ks. Bp Ryszard Karpiński. Na wstępie, po przywitaniu wszystkich zgromadzonych Ks. Biskup powiedział:

„Gromadzimy się na pogrzebie kapłana, śp. ks. kan. dr Kazimierza Gajdy, który tutaj się urodził, tu w domu, w kościele i w jakimś stopniu w szkole kształtowało się jego powołanie. Tu, tkwiły korzenie Jego pobożności, wzorowej uczciwości, sumienności, pracowitości, obowiązkowości i umiłowania Kościoła i Ojczyzny. Te skarby wyniósł ze sobą i na nich jak na fundamencie budował studia filozoficzno-teologiczne, pastoralne i prawnicze. Ale nade wszystko ks. Kazimierz był człowiekiem czynu, choć w czasie emerytury potrafił chwycić i za pióro. Jego wspomnienia tak z rodzinnych Klementowic jak i z przeżyć duszpasterskich, czy zagranicznych podróży, a zwłaszcza z tej do swojego stryja ks. płk. Antoniego Gajdy, w Valley View, TX, czyta się niemal jednym tchem. To wszystko kim był i co uczynił dla Kościoła i dla Ojczyzny pragniemy włączyć w Ofiarę Chrystusa. Pragniemy równocześnie prosić Boże Miłosierdzie o zmiłowanie, jeśli jakieś długi zaciągnął przed Bożą Sprawiedliwością."

Homilię poświęconą przede wszystkim duszpasterskiej działalności ks. Kazimierza, ks. bp Ryszard Karpiński,  zakończył  słowami:

„Bracia i Siostry zakończmy te rozważania modlitwą o wieczną radość dla ks. Kazimierza, niech Królowa Różańca Świętego, która w swoim miesiącu zaprosiła Go, niech Go otoczy płaszczem swojej opieki, ale też błagajmy Boga aby nadal hojną ręką siał ziarno powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, aby na miejsce takich bojowników o Królestwo Boże na ziemi jak ks. Kazimierz, przychodzili następni, którzy potrafią sprostać nowym wyzwaniom duszpasterskim w XXI wieku – Amen.”

Cała treść homilii wygłoszonej przez Ks. Biskupa Ryszarda Karpińskiego >>> plik pdf

——————

Pogrzeb ks. kan. Kazimierza Gajdy – 2017.10.31 >>> galeria fot.

 


Zmarł ks. kan. Kazimierz Gajda

ks.kan.K-GajdaW dniu 27 października 2017 r., w szpitalu w Lublinie, zmarł pochodzący z naszej parafii ks. dr Kazimierz Gajda – kanonik honorowy Kapituły Lubelskiej,  kanonik honorowy Kapituły Zamojskiej.

Urodzony: 24 lipca 1935 r. w Klementowicach (zmarł w 83. roku życia). Święcenia prezbiteratu: 18 kwietnia 1960 r. (zmarł w 58. roku kapłaństwa)

Wikariusz w parafiach:

Siennica Różana: 17.05.1960 – 1.07.1964

Borów: 1.07.1964 – 27.06.1969

Wilkołaz: 27.

06.1969 – 17.10.1975

Chłaniów: 17.10.1975 – 12.06.1981

Proboszcz w parafiach:

Bychawka: 12.06.1981 – 27.08.1991

Bychawa: 13.06.1997- 30.04.2001

Motycz: 30.04.2001 – 9.06.2005

Sędzia w Sądzie Metropolitalnym w Lublinie: 5.10.1985 – 21.09.1997

Emeryt od 01 lipca 2005 r.

—————————-

Pogrzeb odbędzie się 31 października 2017 r. (wtorek) o godz. 11.00 w parafii pw. św. Klemensa i św. Małgorzaty w Klementowicach.

Po Mszy św. nastąpi złożenie ciała Zmarłego na cmentarzu parafialnym.


sw-dominik

[X – 2017] Październik miesiącem Różańca Świętego

Nabożeństwa Różańcowe w kościele w Klementowicach w dni powszednie o godz. 16.30, w niedziele po Mszy św. o 11.30; w Stoku – dni powszednie o 18.00,w niedziele po Mszy św. o 10.00.