Radujcie się bracia mili,
gdyż dziw nad dziwy,
Swego Syna zesłał na świat
Bóg dobrotliwy. …
Chociaż wieki upłynęły
jednak te chwile,
tak radosne w sercach ludzkich,
zawsze brzmią mile. …

W Wigilię Bożego Narodzenia Gwiazda Pokoju drogę wskaże. My otwórzmy drzwi, nie bójmy się. Zstąpi Król Chrystus jak rosa na kwiaty i wtedy zapanuje sprawiedliwość i pokój obfity, miód i mleko popłynie… Zapomnijmy o uprzedzeniach, niech światło Zbawiciela rozjaśnia mroki dzisiejszego bardzo smutnego świata. Pośród nas jest wiele pięknych, pracowitych i świętych osób. Otwórzmy pudła niekoniecznie z galerii, ale zapomnianych marzeń, by spełnić to, co dotąd było snami. Ciepłem, słowami życzeń choćby przez telefon otulmy naszych bliskich, tak bardzo tego potrzeba, uśmiechnijmy się do siebie.  To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha w serca złamane i smutne, cicha wstępuje nadzieja. Od bardzo wielu już wieków, pod dachem  rodziny  Bóg się rodzi w człowieku. Radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia dla Parafian i Gości      składa proboszcz ks. Adam

Kolędy w wykonaniu Chóru Converte Nos z Parafii pw św. Sebastiana i św. Magdaleny w Sarzynie - Dyrygent Aleksandra Hawro-Łyko
Kategorie: Kronika