DO SYNA MB-kebelska-363x967TWEGO NAS PROWADŹ – Wąwolnica 3-4 września 2016.

38 Rocznica Koronacji  Figury Matki Bożej Kębelskiej ( >>> Program uroczystości )

Centralnym punktem uroczystości była odprawiona w niedzielę 04 września 2016 r. o godz. 12.00 Suma Pontyfikalna, którą celebrowali:do-wawolnicy-2016.09.04
ks. bp Viliam Judak – biskup Nitry (Słowacja)
ks. abp Stanisław Budzik Metropolita Lubelski
 ks. bp  Ryszard Karpiński
ks. bp  Mieczysław Cisło
ks. bp  Artur Miziński
Sekretarz Generalny KEP

ks. bp  Józef Wróbel

Jak co roku, także i w tym 2016, na 38 Rocznicę Koronacji Figury MB, w niedzielę 04 września o godz. 8.00 wyruszyła z naszej parafii pielgrzymka piesza do SANKTUARIUM MB KĘBELSKIEJ  w Wąwolnicy, by dotrzeć na miejsce przed godz. 12.00 i uczestniczyć w sumie pontyfikalnej. W pielgrzymce wzięło udział 150 osób – więcej niż w latach poprzednich, a na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wśród pielgrzymów było sporo dzieci i młodzieży (to chyba echo ŚDM w Krakowie-Łagiewnikach; plecaki ŚDM były widoczne na trasie). Młodzież zabezpieczała również pielgrzymkę pod kątem bezpieczeństwa ruchu drogowego, a grupą dowodził  Druh Jan Kosiński z OSP Klementowice. Pielgrzymkę zorganizował i prowadził ks. Tomasz Malesza.

Pielgrzymka do Wąwolnicy 2016.09.04 >>> galeria fot.

Kategorie: Kronika