Dożynki Gminy Kurów oraz 90 Lecie OSP w Klementowicach – Klementowice 2016.08.21wieniec-skr-850

Dozynki2016_Plakat Dożynki Gminy Kurów w tym roku odbyły się 21 sierpnia w Klementowicach na stadionie miejscowego Zespołu Szkół Agrobiznesu. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się o godz. 14.00 Mszą św. dziękczynną za tegoroczne plony. Mszę św. celebrowali  Proboszcz Parafii Klementowice ks. kanonik Zbigniew Fidut (przewodniczył), Proboszcz Parafii w Kurowie ks. Wiesław Andrzej Cieszko, Proboszcz Parafii Dęba ks. Jan Rząd i ks. Tomasz Malesza wikariusz z Klementowic. Chleb od Starostów Dożynkowych przyjął, a później po poświęceniu sprawiedliwie podzielił gospodarz dożynek Wójt Gminy Kurów P. Stanisław Wójcicki. Po Mszy św. i poświęceniu wieńców dożynkowych odbył się ceremoniał strażacki związany z obchodami 90 – Lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Klementowicach. Ceremoniał prowadził Prezes Zarządu OSP Klementowice p. Piotr Tuźnik. W części artystycznej wystąpili: z programem dożynkowym dzieci z Klementowic, Młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego z Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach, Zespół Śpiewaczy „Echo z pól” z Bronisławki, Gminna Orkiestra Dęta z Kurowa i jako gość specjalny Kapela Góralska „Zbójnicy”.

Kategorie: Kronika