Tegoroczne dożynki w naszej parafii odbyły się w sobotę15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Za owoce ziemi i pracy polskiego rolnika, sadownika dziękowaliśmy Bogu i Wniebowziętej podczas Mszy św. o 11.30 (Suma). Mszę św. dziękczynną odprawił i okolicznościową homilię wygłosił ks. kanonik Adam Lemieszek – Proboszcz Parafii w Klementowicach. W podziękowaniu za tegoroczne plony przed ołtarz niesione były chleb, wieńce dożynkowe i wypieki przygotowane przez panie z Klementowic. Wieńce dożynkowe przygotowały i niosły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kobiety Razem” z Klementowic, drugi panie z KGW w  Buchałowicach. Starostami dożynek byli p. Krystyna Kusy i p. Rafał Podstawka z Klementowic. Swym nabożnym śpiewem uroczystość uświetnił Chór Gminy Kurów, który wystąpił pod dyrekcją p. Bogdana Lipińskiego.

Fot. Antoni Płachta – parafiaklementowice.pl & Teresa Chojnacka