Za owoce ziemi i pracy polskiego rolnika, sadownika i szkółkarza w tym roku dziękowaliśmy Bogu w niedzielę 21 sierpnia 2022 r., podczas Mszy św. o 11.30 w kościele parafialnym w Klementowicach. Mszę św. dziękczynną odprawił i okolicznościową homilię wygłosił ks. kanonik Adam Lemieszek – Proboszcz Parafii Klementowice. W podziękowaniu za tegoroczne plony przed ołtarz niesione były chleb, wieńce dożynkowe i wypieki przygotowane przez panie z KGW – Buchałowice. Chleb dożynkowy podobnie jak w latach poprzednich przygotował Zakład Piekarniczy „Stasiak” S.C. z Klementowic. Wspaniały wieniec dożynkowy zaprojektowały, wykonały i niosły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kobiety Razem” z Klementowic. Starostami dożynek byli p. Barbara Grzegorczyk i p. Grzegorz Wrzesiński z Klementowic.

fot. Antoni Płachta – parafiaklementowice.pl