Tegoroczne dożynki w naszej parafii odbyły się w niedzielę 22 sierpnia 2021 r.. Za owoce ziemi i pracy polskiego rolnika, sadownika i szkółkarza dziękowaliśmy Bogu podczas Mszy św. o 11.30 w kościele parafialnym w Klementowicach. Mszę św. dziękczynną odprawił i okolicznościową homilię wygłosił ks. kanonik Adam Lemieszek – Proboszcz Parafii Klementowice. W podziękowaniu za tegoroczne plony przed ołtarz niesione były chleb, wieńce dożynkowe i wypieki przygotowane przez panie z KGW – Stok_Zakierzki.Chleb dożynkowy podobnie jak w latach poprzednich przygotował Zakład Piekarniczy „Stasiak” S.C. z Klementowic. Wieńce dożynkowe wykonały i niosły panie i panowie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kobiety Razem” z Klementowic, Koła Gospodyń Wiejskich ze Stoku i Sołectwa Buchałowice. Starostami dożynek byli p. Elżbieta Pucicka i p. Krzysztof Wójcik z Klementowic …

fot. antoniplachta@interia.pl