Od 17 maja 2020 we  Mszy św., nabożeństwie lub podczas sprawowania innego obrzędu religijnego, oprócz osób sprawujących kult religijny, w tym samym czasie może uczestniczyć: 

  1. w Kościele pw. św. Klemensa i św. Małgorzaty w Klementowicach – 50 osób
  2. w Kościele pw. Św. Trójcy w Stoku -30 osób

Podczas konferencji prasowej – 13 maja 2020 r. – Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim i ministrem edukacji Dariuszem Piontkowskim przedstawili trzeci etap łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią Covid-19.

Zmniejszone zostają m.in. restrykcje związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego i na innych uroczystościach religijnych. Od niedzieli 17 maja br. podczas Mszy św. lub innego obrzędu religijnego na 1 uczestnika musi przypadać 10 m2 [dotychczas było to 15 m2].

więcej: www.gov.pl/web/koronawirus/3etap

Kategorie: Kronika