W sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach maseczki nadal obowiązkowe.

IV etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 od 30.05.2020

Uroczystości religijne i pogrzeby

Od soboty 30 maja zniesione zostają limit osób w kościołach i innych miejsca sprawowania kultu religijnego.

Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania
W przestrzeni otwartej: albo dystans społeczny albo maseczka

Od 30 maja zmienione zostają zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa. Jeśli w przestrzeni otwartej będzie możliwe zachowanie dystansu, noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe – z wyjątkami. W sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach maseczki będą nadal obowiązkowe.

Jeśli w przestrzeni otwartej masz możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie musisz zasłaniać ust i nosa. Możesz więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki – ale tylko wtedy, gdy zachowasz odpowiedni dystans społeczny.
Jeśli nie jesteś w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych – na przykład na zatłoczonym chodniku – wówczas musisz zasłonić usta i nos. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania

Kategorie: Kronika