Uroczystości związane z Jubileuszem 60 – Lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonii Klementowice i obchodami Gminnego Dnia Strażaka odbyły się przy Strażnicy OSP w Kolonii Klementowice 04 maja 2017 r.(ur. św. Floriana) o godz. 16.00.

Jubileusz 60-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonii Klementowice i Gminny Dzień Strażaka – 04.05.2017 >>> galeria fot.

DSC_3651

Program uroczystości:

15:15 – Zbiórka pododdziałów OSP przy strażnicy OSP w Kolonii Klementowice

16:00 – Msza Święta Polowa przy strażnicy OSP w Kolonii Klementowice

17:00 – Ceremoniał pożarniczy – wręczenie odznaczeń i medali.

Organizatorzy: Wójt Gminy Kurów, Stanisław Wójcicki & Prezes OSP w Kolonii Klementowice, Grzegorz Kusy

Ze względu na fatalne warunki pogodowe część zaplanowanych uroczystości musiała odbyć się w dobudowanym do strażnicy, niewykończonym jeszcze garażu. Niestety wszyscy się nie zmieścili i pododdziały OSP wraz z Pocztami Sztandarowymi musiały stać na deszczu. Lało mocno, ale na szczęście było dość ciepło.

Oficjalnego otwarcia obchodów Jubileuszu 60 -Lecia OSP w Kolonii Klementowice i Gminnego Dnia Strażaka dokonał Wójt Gminy Kurów, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Kurowie Stanisław Wójcicki. Mszę św. o godz. 16.00 odprawili: pochodzący z Kolonii Klementowice ks. prałat prof. dr hab. Jerzy Misiurek – przewodniczył, Puławski Powiatowy Kapelan Straży Pożarnej Proboszcz Parafii w Gołębiu ks. Jerzy Węzka, ks. dr hab. Jarosław Popławski, profesor KUL – kierownik Katedry Historii Duchowości i ks. kanonik Zbigniew Fidut Proboszcz Parafii w Klementowicach. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Jerzy Węzka Puławski Powiatowy Kapelan Straży Pożarnej. Państwową Straż Pożarną na tej doniosłej uroczystości reprezentował Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Puławach bryg. mgr inż. Krzysztof Morawski.

Bezpośrednio po zakończonej Mszy św. ks. prałat prof. Jerzy Misiurek podarował dla Strażnicy OSP Kolonii Klementowice przywieziony ze Lwowa obraz-płaskorzeźbę Jezusa Chrystusa. W imieniu strażaków obraz odebrał Prezes OSP w Kolonii Klementowice, Grzegorz Kusy. Następnie ks. prałat  prof. podziękował Wójtowi Gminy Kurów p. Stanisławowi Wójcickiemu, za zaproszenie go na te uroczystości i za zaangażowanie jakie wkłada w prowadzenie i rozwój oddziałów OSP na terenie Gminy Kurów.

17:00 – Ceremoniał pożarniczy – w tej części, którą prowadził  Prezes OSP w Kolonii Klementowice Grzegorz Kusy,  głos. zabierali: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Kurowie Stanisław Wójcicki;  Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Puławach bryg. mgr inż. Krzysztof Morawski – wręczył dla OSP Kolonia Klementowice pamiątkową tablicę; Prezes OSP Klementowice Piotr Tuźnik. Odznaczenia i medale wręczali: p. Stanisław Wójcicki – Wójt Gminy Kurów i bryg. mgr inż. Krzysztof Morawski – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Puławach.

Odznaczenia i medale otrzymali:

Bogusław Furtak – Złoty Krzyż Zasługi,

Andrzej Śliwa – Medal im. Bolesława Chomicza,

Grzegorz Tusiński – Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa ,

Jarosław Kozak – Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa, 

Paweł Zaborowski – Odznaka Wzorowy Strażak,

Patryk Mucha – Odznaka Wzorowy Strażak.

 

 

Kategorie: Kronika