Informacja.

We wtorek 26 maja 2015 r. o godz. 12.10 w Klementowicach przy torach kolejowych (kier. Lublin >>> Warszawa – po lewej stronie), dojście drogą polną od drogi gminnej Klementowice – Zakierzki, odbędzie się  odsłonięcie tablicy upamiętniającej mord na 350-400 Żydach. Egzekucja dokonana latem 1942 r. przez funkcjonariuszy policji niemieckiej na ok. 350 osobach narodowości żydowskiej przywiezionych z getta warszawskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach i modlitwach ekumenicznych. (Zejście z drogi gminnej w polną na ostrym zakręcie – 90° przed Zakierzkami)

miejsce-mordu-350-zydow

=====================================================

MAJ – MIESIĄCEM MARYIMB-parking-600x

Nabożeństwa majowe:

W dni powszednie po Mszy św. o 18.00, w Stoku o 19.00

Niedziele i święta po Mszy św. o 11.30, w Stoku po Mszy św. o 10.00

 

Litania Loretańska.pdf (681 pobrań )

 

================================================================================================

Dzień Strażaka – 2015-05-03

03 maja 2015 r. wspominając jak corocznie św. Floriana, na Mszy św. o godz. 11.30 modliliśmy się w intencji strażaków z naszej parafii. Mszę św. celebrowali Proboszcz Parafii Klementowice ks. Zbigniew Fidut i ks. Tomasz Malesza, a udział wzięli licznie przybyli w strojach galowych strażacy z miejscowych jednostek OSP.

Kategorie: Kronika