Informacje duszpasterskie Parafia Klementowice

LUTY intencja papieska Za parafie – Módlmy się, aby parafie, w których centralne miejsce zajmuje komunia, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterskimi i otwartymi na najbardziej potrzebujących.

V Niedziela zwykła

1. 5 lutego w Kościele katolickim przypada wspomnienie św. Agaty – męczennicy, świętej Kościoła katolickiego i prawosławnego. Pochodziła z Katanii na Sycylii, prawdopodobnie w latach 235-251 (za panowania cesarza Decjusza). Św. Agata jest patronką zawodów mających kontakt z ogniem (patronuje piekarzom, kominiarzom, ludwisarzom, odlewnikom, a także pielęgniarkom. Jest też orędowniczką w chorobach piersi i opiekunką karmiących matek). W wielu kościołach, w tym na Litwie, święci się dziś chleb, wodę, sól. Mają one chronić przed ogniem i wszelkimi przeciwnościami. Chleb nas jednoczy, uczy widzenia potrzeb bliźniego. Niech tajemnica chleba, tajemnica miłości owocuje wśród nas. Stwórcy niech będą dzięki za dary i łaski od Gospodarza świata. Jak mówi polskie przysłowie: Chleb św. Agaty od ognia strzeże chaty. Zabierany w podróż błogosławiony chleb ułatwia rozłąkę. Panie Jezu Chryste, Synu Boga Żywego, Ty jesteś Chlebem, który zstąpił z nieba, dziękujemy Ci za dar chleba, który dziś poświęcamy + ku czci św. Agaty, dziewicy i męczennicy; niech on za jej wstawiennictwem chroni nas i nasze mieszkania od niebezpieczeństwa pożaru i od innych przeciwności. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen

2. Odbiór elektrośmieci w Klementowicach 7 lutego we wtorek godz. 11. Można pozostawić zużyty sprzęt przy stodole od strony parkingu.

3. Bezpłatne badanie wzroku 13 lutego od godz. 13-14 w Ośrodku zdrowia w Klementowicach tel, 81/ 882-30-11

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kurowie ogłasza nabór uczestników do Klubu Seniora w wieku powyżej 60 roku życia tel. 81/ 881-14-90

4. Bog zapłać za ofiarę 100 zł. od sprzątających. Byli wszyscy proszeni! Zapraszamy do sprzątania kościoła z Kol. Różanej Rydz Włodzimierz, Brzozowski Tomasz, Chmielewski Edward, Kwieciński Witold.

IV Niedziela zwykła dzień chorych na trąd- puszka

  1. Jak dobrze i pięknie żyć? wskazania Ewangelii w ośmiu błogosławieństwach, które określamy jako lustro moralności chrześcijańskiej. 2 lutego Ofiarowanie Pańskie w kościele godz. 8.30 i 16.30 Stok godz. 10. Pierwszy piątek chorych odwiedzam od godz. 8. w Stoku godz. 15 w kościele godz. 16 Wystawienie, spowiedź

2. Odbiór elektrośmieci w Klementowicach 7 lutego we wtorek godz. 11. Można pozostawić zużyty sprzęt w sobotę godz. 11-12 przy stodole od strony parkingu.

3. Bezpłatne badanie wzroku 13 lutego od godz. 13-14 w Ośrodku zdrowia w Klementowicach tel, 81/ 882-30-11

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kurowie ogłasza nabór uczestników do Klubu Seniora w wieku powyżej 60 roku życia tel. 81/ 881-14-90

4. Bog zapłać za ofiarę 40 zł. od sprzątających. Zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Kol. Różanej Wijaszka Anna, Wijaszka Ewa, Pardyka Maria, Figiel Katarzyna, Wijaszka Anna

Prasa świąteczna Niedziela i Gość.

III Niedziela zwykła

1.Wspominamy naszych dziadków i babcie, modlimy się za Was, aby otwarte i pełne sczodrobliwości serca zostały nagrodzone obfitością Bożego błogosławieństwa, wdzięcznością rodziny, dziieci, wnuków, prawnuków.

2. Sensem i celem kolędy jest bowiem obowiązek proboszcza poznania swoich parafian w ich domach w okresie dorocznych obchodów tajemnicy Bożego Narodzenia. Składam podziękowanie za wspólną modlitwę, za obecność, za ciepłe przyjęcie. Bóg zapłać za ofiary na własne utrzymanie i potrzeby kościoła. Na I-e piątki miesiąca mam do odwiedzania 20 osób.

Na remont kaplicy w Stoku radni wpłacają zebrane sumy. Dostęp do konta mają radni z rady ekonomicznej naszej parafii.

3. Obchodzimy 160 rocznicę wybuchu powstania styczniowego.W lecie 1863 roku w województwie lubelskim doszło do największego polskiego zwycięstwa w bitwie pod Żyrzynem. Ludność cywilna ofiarnie wspierała powstanie, a po jego upadku poniosła konsekwencje w postaci bezwzględnych represji caratu.

3.GOK zaprasza w piątek 27 stycznia o godz. 18 na Wieczór Szabasowy z kantorem Dawidem Królem w wikariacie, a w niedzielę 29 stycznia o godz. 17 na spotkanie z muzyką Jana Sebastiana Bacha.

4. Bog zapłać za ofiarę 60 zł. od sprzątających. Zapraszamy do sprzątania kościoła 5 rodzin z Kol. Różanej.

Prasa świąteczna Niedziela i Gość.

Jutro o godz. 13 pogrzeb +Antoniego, Janusza Sulowskiego

II Niedziela zwykła, taca na seminarium

1. Wizyta pasterska- kolęda poniedziałek 16 stycznia od godz. 9 Klementowice od Taracha, 17 stycznia, od godz. 9 od Pasek; 18 -go w środę od godz. 9 przy drodze do Kurowa od Saran, w czwartek Klementowice za szkołą od godz.9; w sobotę bloki od godz. 9

2. Wprzyszłą niedzielę 22 stycznia obchodzimy 160 rocznica wybuchu powstania styczniowego. Msza w Klementowicach godz. 11.30 w Kurowie godz. 12.

3.Dzisiaj w świetlicy wiejskiej w Klementowicach o godz. 12.30 zebranie w sprawie wyboru sołtysa i rady sołeckiej. GOK zaprasza do zapoznania się z ofertą 19 stycznia wyjazd do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na koncert Artura Tuźnika.

4. Zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny nad stawem; Marek Frejowski, Justyna Mucha, Anna Szachsznajder, Halina Kozak, Elżbieta Miszczak, Maria Tarkowska, Justyna Kozak, Jolanta Czapla, Iwona Jabłońska. Bog zapłać za ofiarę 100 zł. Od sprzątających.

Prasa świąteczna Niedziela i Gość.

Chrzest Pański

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. Dzisiaj występ dzieci z jasełkami. Za tydzień orkiestra młodzieżowa z Kurowa.

2. Wizyta pasterska- kolęda poniedziałek 9 stycznia od godz. 9 Kol. Różana, 10 stycznia, od godz. 9 za stacją od Lenart; 11 -go w środę od godz. 9 pod dębem, 12-go za lasem od godz.9; 13-go w piątek od godz. 9 Klementowice od Grykałowskich do ośrodka zdrowia; 14-go w sobotę Klementowice od Pękala, Dyniak od godz. 9

3. Zaprzysiężenie nowych radnych 8 stycznia na sumie. 15 stycznia, za tydzień w świetlicy wiejskiej w Klementowicach o godz. 12.30 zebranie w sprawie wyboru sołtysa i rady sołeckiej. GOK zaprasza do zapoznania się z ofertą 19 stycznia wyjazd do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na koncert Artura Tuźnika.

4. Zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny nad stawem; Stasiak Grażyna, Murat Aneta, Wójcik Wiesława, Mazurek Małgorzata, Szymczyk Barbara, Grudzień Agnieszka Bog zapłać za ofiarę 110 zł. Bóg zapłać za ofiary na śmieci Kol. Celejów 290zł. Kol. Różana 700zł.

5. Maciej Sulima lat 4 ze Słotwin jest po operacji. Walczy o swoją sprawność. Mama prosi o wsparcie w zakupie sprzętu i dalszej rehabilitacji synka.

Prasa świąteczna Niedziela i Gość.

Nowy Rok AD 2023

1. Uczestnicząc we Mszy świętej dziękujemy Opatrzności do której należy początek i koniec, czas i wieczność, za miłość jaką nam okazywała w ubiegłym roku. Zawierzamy też wszystko, co nas spotka w Nowym Roku. Oddajemy trudy, prace i zmagania. Nich to, co złożone na ołtarzu Chrystusa, stanie się ofiarą miłą Bogu, a dla nas będzie zadatkiem na wieczność.

W piątek Objawienie Pańskie porządek niedzielny, poświęcenie kredy.

2. Wizyta pasterska- kolęda 2stycznia od godz, 9 Las Stocki II, od godz. 13 Zarzuk; 3 -go od godz. 9 Zakierzki, 4-go Kol. Buchałowice od godz.9; 5-go w czwartek Buchałowice od godz. 9; 6-go w piątek Klementowice przed torem od godz. 13; w sobotę od godz. 9 Klementowice za torem.

3. Zaprzysiężenie nowych radnych 8 stycznia na sumie, zapraszamy. Maciej Sulima 4 lata rodzice zebrali 150 tyś. zł na operację. Zbierają na rehabilitację, sprzęt. Za tydzień możliwość wsparcia.

4. Zapraszamy do sprzątania kościoła Klementowice rodziny nad stawem; Iwona Gawęda, Jolanta Saran, Agnieszka Wręga, Ada Wręga, Barbara Cierkoń, Anna Martyniak, Agnieszka Rodzik. Bóg zapłać za ofiarę 60 zł.

Prasa świąteczna Niedziela i Gość.

1. Wizyta pasterska– kolęda 27 grudnia od godz, 9 Kol.Celejów i Celejów od Karmanowic. 28-go od godz. 9 Celejów, 29-go Kol. Stok od godz.11. 30-go w piątek Stok od godz. 9. 31-go w sobotę od godz. 9 Las Stocki I.

2. Kandydaci na radnych parafialnych na stronie głównej naszej parafii. Zaprzysiężenie 8 stycznia na sumie, zapraszamy.

3.Zapraszamy do sprzatania kościoła Klementowice rodziny nad stawem od strony torów.

Prasa świąteczna Niedziela i Gość.

Boże Narodzenie AD 2022

Żyjemy, w świecie bez wspólnoty, bez głębi myślenia, bez tajemnicy, bez ciszy, bez sacrum. Jesteśmy jak biedne, wypalone maszyny do pracowania w dni robocze i do konsumowania w Święta. A przecież Boże Narodzenie to czas zasługujący na głębszą refleksję, na zatrzymanie i skupienie na czymś innym niż bezmyślne konsumowanie przyjemnych bodźców- mówi prof. Matczak.

Niech w naszym kraju będzie mniej nienawiści, a więcej wzajemnego szacunku.

Jezus obiecał, że pozostanie z nami do końca świata. Tę obietnicę spełnił w Eucharystii, która jest sakramentem miłości i pojednania. Dzięki tej tajemnicy możemy budować wspólnotę domu tu na ziemi i braci i sióstr dzieci jednego Ojca w niebie.
Niech Nowonarodzony Chrystus obudzi w nas to, co jeszcze uśpione,
ożywi to, ci już martwe; niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności. Niech te najbardziej rodzinne Święta staną się początkiem odtwarzania zerwanych więzi, ocalenia nadziei, by czym prędzej zakończyć wojnę, odbudować spalone domy, nakarmić głodnych i przywrócić sprawiedliwość.

najpiękniejsze życzenia dla Parafian i naszych Gości ks. Adam Lemieszek

Kandydaci do rady parafialnej

Buchałowice August Lis

Kol. Buchałowice Paweł Żaba

Las Stocki Andrzej Dysput, Zbigniew Oroń

Klementowice A Marek Frejowski, Barbara Szymczyk

Klementowice B Teresa Chojnacka

Za wiaduktem Piotr Gajda

bloki Pucicka Elżbieta, Barbara Grzegorczyk

Za stacją Halina Rodzik

Zarzuk Wojciech Tuźnik

Pod dębem Alicja Kwietniewska

pod lasem Jarosław Wijaszka

Kol. Stok Aneta Kula

Kol. Celejów Mirosław Dysput

Celejów Magdalena Saran, Anna Figiel

Za torem Grzegorz Wrześiński

Przed torem Waldemar Zabiegała

Przy drodze na Kurów Adam Banaszek

Kol. Różana Paweł Brzozowski

Zakierzki Renata Kozak

Za szkołą Karol Chołajczyk

Rada ekonomiczna; Andrzej Dysput, August Lis, Paweł Żaba, ks. proboszcz

8 stycznia godz. 11.30 zaprzysiężenie

IV Niedziela Adwentu. Można będzie po Mszy złożyć ofiarę na hospicjum w Puławach.

1. Pamiętajmy o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego. Może ktoś jeszcze ociąga się z przystąpieniem do sakramentu pokuty w sobotę godz.7.30, Msza godz. 8.

W sobotę wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach.

2. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego i św. Szczepana w porządku niedzielnym.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ofiarę 100 zł. Na święta dekoruje rodzina Kuczyńskich. Dziękujemy za choinki od rodziny Kusych i rodziny Bartosiów.

4. Ofiara na śmieci; las Stocki 930zł, przy drodze do Kurowa 980

Świece Caritas na stół wigilijny.

Prosimy o odbiór prasy katolickiej.

Za zmarłych, których rocznice w najbliższych dniach. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Zbysława Stasiaka i Halinę Brener z Klementowic.

III Niedziela Adwentu. Gaudete . Za tydzień można będzie po Mszy złożyć ofiarę na hospicjum w Puławach.

1. Adwent to radosny czas nadziei i wezwanie do czujności na dzień przyjścia Chrystusa. Prosimy strażaków przed niedzielą o pomoc w przywiezieniu choinek do kościoła.

2.Wybory do parafialnych rad duszpasterskich.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Na sobotę prosimy; rodziny przed torem; Furtak Sylwia, Zabiegała Katarzyna, Pardyka Elżbieta, Pardyka Ewelina, Gajda Ewa, Jaruga Marlena, Ścibior Julia.

4. Ofiara na śmieci Kol. Stok 870 zł. Do zapłaty za trzy kontenery faktura 3903 zł.

Świece Caritas na stół wigilijny.

Paczka do domów dziecka od strażaka; zbiórka słodycze, ręczniki, chemia gospodarcza, pościel, zabawki nowe. Miejsce zbiórki remiza OSP Klementowice poniedziałek i środa od godz. 18-20.

GOK zaprasza dzisiaj godz. 17 na spotkanie z muzyką Jana Sebastiana Bacha, w środę o godz. 18 widowisko z muzyką i aktorami czołowych scen polskich. Wstęp wolny.

Prosimy o odbiór prasy katolickiej.

Za zmarłych, których rocznice w najbliższych dniach…

Puszka Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Informacje duszpasterskie Parafia Klementowice

II Niedziela Adwentu. Poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Ofiary na ogrzewanie kościoła, prosimy radnych z obecnej kadencji.

1. Adwent to radosny czas nadziei i wezwanie do czujności na dzień przyjścia Chrystusa.

Dzień spowiedzi adwentowej w naszej Parafii najbliższa sobota 10 grudnia. Msze święte o godz. 9, 15.30 i 17 w kościele. W Stoku o godz. 11. Nauki głosi ks. Przemysław Lemieszek, 5-y rok kapłaństwa, student prawa kanonicznego KUL. Pół godziny przed Mszą spowiedź. Prosimy o modlitwę w tej intencji. Roraty w środy i soboty godz. 7 rano.

2.Wybory do parafialnych rad duszpasterskich. Za tydzień podamy wyniki.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ofiarę 120 zł. Byli wszyscy proszeni Za torem. Na sobotę prosimy; rodziny przed torem; Stasiak Magdalena, Guz Andzelika, Capała Krystyna, Wiśniewska Elżbieta, Migdal Krystyna, Figiel Maria, Figiel Jolanta, Basiewicz Grażyna, Łucjanek Małgorzata, Pękala Halina, Stępniak Grażyna Kałdonek Monika.

4. Ofiara na śmieci Kl. za lasem 940 zł. Buchałowice 570 zł, Pod dębem 970 zł, Za lasem 940 zł, Klementowice A 1560 zł.

Świece Caritas na stół wigilijny ofiara 10 i 20 zł.

Prosimy o odbiór prasy katolickiej.

Za zmarłych, których rocznice w najbliższych dniach…

Puszka pomoc Kościołowi na wschodzie…

I Niedziela Adwentu

1. W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy doroczne przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. To radosny czas nadziei i wezwanie do czujności na dzień przyjścia Chrystusa. Nowy rok duszpasterski, którego hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Wybory do parafialnych rad duszpasterskich. Dzisiaj ostateczny termin składania kandydatur na karteczkach. GOK zaprasza dzieci i rodziców na spotkanie ze św. Mikołajem 4 grudnia o godz. 16 na zapisy.

2. Dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii sobota 10 grudnia. Roraty w środy i soboty godz. 7 rano. I-y piątek Wystawienie, spowiedź godz. 16. Chorych odwiedzam od godz. 8.30.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ofiarę 60 zł. Na sobotę prosimy; rodziny za torem; Magdalena i Joanna Kuta, Anna Tarkowska, Justyna Dyniak, Anna Bielecka, Justyna i Alicja Ogrzyńska, Wioletta Mazur, Agnieszka Podstawka, Iwona Madejek, Anna Kozak, Irena Komsta. Podziękowanie dla pań „ Kobiety Razem za piękną dekorację adwentową.” Ofiara na śmieci Kl. za lasem 940 zł.

Świece Caritas na stół wigilijny ofiara 10 i 20 zł. Za tydzień poświęcenie opłatków. Bezpłatne badanie wzroku 30 listopada od godz. 9-11 Ośrodek Zdrowia Klementowice

Prosimy o odbiór prasy katolickiej.

Za zmarłych, których rocznice w najbliższych dniach…

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Alfa i Omega całego stworzenia. Królestwo Chrystusa nie podlega ziemskim regułom i ludzkiemu sposobowi myślenia. Chrystus chce, abyśmy nie tylko wyznawali Go jako Króla, ale żyli Jego słowem, aby nasze życie było przeniknięte służbą i poświęceniem. Służyć Tobie w drugich to naprawdę królować!

1. 23 listopada w środę wspomnienie św. Klemensa I lub Klemensa Rzymskiego – zwany Apostołem pokoju, 4 papież w latach ok. 91–101, święty Kościoła katolickiego i Cerkwi prawosławnej. Według tradycji męczennik. Zaliczany do ojców Kościoła. Najstarszy znany z imienia pisarz starochrześcijański.

Wybory do parafialnych rad duszpasterskich. Do 26 listopada termin składania kandydatur na karteczkach.

2. Kapłan lub diakon udzielający Komunii świętej ma być ubrany w sutannę, na którą wkłada albę lub komżę oraz stułę. Dziękujemy pielgrzymom do Częstochowy i na Krzeptówki za stułę kapłańską papieską do naszego kościoła.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ofiarę 50 zł. Na sobotę prosimy; rodziny Klementowice za torem, za dwa tygodnie podajmy na karteczce rodziny przed torem.

4. Podziękowanie za ofiary na wywóz nieczystości z cmentarza; bloki 240, Klementowice za szkołą 1240, Kol. Różana 700zł. W ubiegłym tygodniu opłacono za dwa kontenery 2440 zł. Ofiary składamy do radnych, abyśmy wiedzieli jaką sumą dysponujemy.

Prosimy o odbiór prasy katolickiej.

Za zmarłych, których rocznice w najbliższych dniach… zmarł Marcin Matyjaszek lat 34 z Celejowa pogrzeb był w Kazimierzu Dolnym.

XXXIII Niedziela zwykła Ofiary na Seminarium. Po sumie spotkanie z z dziećmi komunijnymi.

1.Wybory do parafialnych rad duszpasterskich. Do 26 listopada termin składania kandydatur na karteczkach.

2. Dziękujemy kierowcom autokaru za bezpieczną jazdę na wycieczce do Częstochowy i Zakopanego. Za braterską atmosferę, za ofiarę na stułę kapłańską do naszego kościoła.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ofiarę 100 zł. Na sobotę prosimy; Kamila Małocha, Marzena Jankowska, Elżbieta Gajda, Oliwia Gajda, Małgorzata Jasiocha. 200 zł na kościół bezimiennie z Otwocka.

4. Kontynuując radosne obchody święta Niepodległości GOK zaprasza dzisiaj na godz. 17 Koncert Słowem i muzyką Pisany. W piątek 18 listopada od godz. 15 warsztaty gry na gitarze, godz. 18 koncert gitarowy.

Prosimy o odbiór prasy katolickiej. Mocne artykuły o atakach na Jana Pawła II

5. Za zmarłych, których rocznice śmierci w najbliższych dniach. Wczoraj był pogrzeb Sabiny Wierak z Klementowic.

Ofiary zebrane do puszki Caritas przeznaczone są na pomoc bezdomnym.

1.Dekret Metropolity zarządzający wybory do parafialnych rad duszpasterskich. Do 26 listopada termin składania kandydatur na karteczkach.

2. Wójt Gminy Kurów zawiadamia; można składać wnioski o zakup paliwa stałego dzisiaj – niedziela godz. 13.30-19.30 w Urzędzie Gminy Kurów w sali konferencyjnej. 7 listopada w poniedziałek w Ośrodku pomocy Społecznej.

3.Zamówiony jest autokar, dwóch kierowców na wycieczkę 9 i 10 listopada środa i czwartek do Częstochowy i Zakopanego. Wyjazd godz. 601 Klementowice, godz. 6.15 Stok. Planowany powrót godz. 22-23 w czwartek. Zabieramy wygodne ubranie, leki. Zapewniony nocleg, obiadokolacja i śniadanie w Zakopanem.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ofiarę 60 zł. Na sobotę prosimy Gruszecka Halina, Lis Dorota, Skórska Monika, Bartuzi Barbara, Stasiak Elżbieta, Stasiak Justyna. Wywiezione śmieci, sfrezowane pniaki przy parkingach.

Prosimy o odbiór prasy katolickiej. Ciekawe artykuły.

5. Za zmarłych, których rocznice śmierci w najbliższych dniach. W piątek był pogrzeb Jadwigi Banaszek z Klementowic.

XXXI Niedziela zwykła

1.Dekret Metropolity zarządzający wybory do parafialnych rad duszpasterskich.30 października ogłoszenie. Do 26 listopada termin składania kandydatur na karteczkach. 4 grudnia głosowanie. 11 grudnia ogłoszenie wyników. 8 grudnia zaprzysiężenie rad parafialnych. 31 stycznia termin przekazania listy radnych do kurii.

2. Wszystkich Świętych Msze godz. 8, 11.30 i procesja. Dodatkowo o godz. 16.30. 2 listopada godz. 8 i 11.30. W Stoku godz. 15. Wypominki w kościele godz. 16.30 w Stoku godz. 15.

3. Zamówiony jest autokar, dwóch kierowców na wycieczkę 9 i 10 listopada środa i czwartek do Częstochowy i Zakopanego. Wyjazd godz. 601 Klementowice, godz. 6.15 Stok.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, nowożeńcom Alicji i Łukaszowi składamy serdeczne życzenia, zapewniając Was o naszej modlitwie.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ofiarę 50 zł. Prosimy na sobotę od strony Buchałowic Gajda Elwira i Aleksandra, Jurek Maria, Kozak Beata, Samorek Ewa

Prosimy o odbiór prasy katolickiej. Ciekawe artykuły.

5. Karty wypominkowe zaznaczona data, miejscowość, godzina 16.30 w kościele. Godz. 15 w kaplicy.

Do dnia 21 października tego roku wywieziono 8 kontenerów śmieci; szkło, plastik. Obecnie koszt jednego kontenera 1040zł. Prosimy o składanie ofiar 60 zł od rodziny. tak jak w ubiegłym roku do radnych parafialnych. Za 2021 r. mamy faktury za 14 wywiezionych kontenerów; podziękowanie za sortowanie.

6. Za zmarłych, których rocznice śmierci w najbliższych dniach.

XXX Niedziela zwykła

1. Zamówiony jest autokar, dwóch kierowców na wycieczkę 9 i 10 listopada środa i czwartek do Częstochowy, Ludźmierza, Zakopanego. Sanktuarium na Krzeptówkach -wotum górali za ocalenie Jana Pawła II po zamachu. Spacer po Krupówkach, targ pod Gubałówką. W drodze powrotnej Wadowice. Koszt 350 zł; obiadokolacja, nocleg i śniadanie w Poroninie. Zapraszamy do wyjazdu na skalne Podhale.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach.

W GOK Kurów dzisiaj o godz. 17 koncert muzyki latyno- amerykańskiej, solistka z Kuby.

2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ofiarę 40 zł. Dziękujemy za kwiaty doniczkowe p. Sylwkowi z Karmanowic, Na sobotę prosimy z Klementowic Płowaś Aneta, Oliwia, Cielma Grażyna, Stasiak Małgorzata, Maria Iwona Paseńczuk, Elżbieta, Stasiak, Ewa i Aleksandra Taracha Anna.

3. Prosimy o odbiór prasy katolickiej. Ciekawe artykuły.

4. Karty wypominkowe zaznaczona data, miejscowość, godzina 16.30 w kościele. Godz. 15 w kaplicy.

Do dnia 21 października tego roku wywieziono 8 kontenerów śmieci szkło, plastik. Obecnie koszt jednego kontenera 1040zł. Prosimy o składanie ofiar 60 zł od rodziny. tak jak w ubiegłym roku do radnych parafialnych. Za 2021 r. mamy faktury za 14 wywiezionych kontenerów.; podziękowanie za sortowanie..

5. Za zmarłych, których rocznice śmierci w najbliższych dniach. W poniedziałek o godz. 11 pogrzeb + Krzysztofa Kowalika z Klementowic.

16.10.2022 – XIX Niedziela zwykła- dzień papieski Dzieło Nowego Tysiąclecia

1. Nauczycielom, którzy wychowują przyszłe pokolenia Polaków i Polek życzenia wytrwałości, Bożego błogosławieństwa i społecznego uszanowania pracy i wdzięczności od wychowanków.

2. Organizowana jest wycieczka 9 i 10 listopada środa i czwartek do Częstochowy, Ludźmierza, Zakopanego. Sanktuarium na Krzeptówkach -wotum górali za ocalenie Jana Pawła II po zamachu. Spacer po Krupówkach, targ pod Gubałówką. W drodze powrotnej Wadowice. Koszt 350 zł. Autokar 50 osobowy, obiadokolacja, nocleg i śniadanie w Poroninie. Zapraszamy do wyjazdu na skalne Podhale.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach. W GOK Kurów o godz. 17 spotkanie z muzyką Jana Sebastiana Bacha, Za tydzien o godz. 17 koncert muzyki latyno- amerykańskiej.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ofiarę 60 zł. Na sobotę prosimy z Klementowic od Buchałowic Jałocha Emilia, Jałocha Elżbieta, Mrozek Halina, Migdal Małgorzata, Tuźnik Izabela.

4. Prosimy o odbiór prasy katolickiej. Ciekawe artykuły. Karty wypominkowe zaznaczona data, miejscowość, godzina 16.30 w kościele. Godz. 15 w kaplicy.

5. Za zmarłych, których rocznice śmierci w najbliższych dniach. W sobotę był pogrzeb Sabiny Dębczak z Lublina

XXVII Niedziela zwykła- odpust w Kurowie

Październik O Kościół otwarty na wszystkich; wierny Ewangelii i odważny w głoszeniu, aby był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości

1. Zapraszamy na różaniec dzieci szkolne wraz z opiekunami godz. 16.30. Za tydzień po sumie spotkanie w sprawie I Komunii św.

2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Dziękujemy za kwiaty do Matki Bożej rodzinie Kwietniewskim z Klementowic. Na sobotę prosimy z Buchałowic; Krakowiak Ewa, Bidzińska Emilia, Sykut Bożena, Sobiesiak Jolanta, Karczmarz Iwona, Kuś Teresa, Kuś Małgorzata, Aldona Sowińska.

4. Prosimy o odbiór prasy katolickiej. Ciekawe artykuły.

5. Za zmarłych, których rocznice śmierci w najbliższych dniach. W czwartek był pogrzeb Ireny Gawda lat 95 z Puław i Mirosława Zaborowskiego z Lasu Stockiego lat 60. Jutro o godz. 12 pogrzeb Zofii Gruszeckiej lat 95 z Klementowic.

XXVI Niedziela zwykła, taca na Seminarium

1. Podziękowanie artystom za nieszpory po polsku Franciszka Karpińskiego.

2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach.

Zapowiedzi; Emil Korecki kaw. Z Klementowic- Milena Surmacz panna Grabowa Szlacheckiego

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę 40zł. Na sobotę prosimy z Buchałowic; Krakowiak Ewa, Bidzińska Emilia, Sykut Bożena, Sobiesiak Jolanta, Karczmarz Iwona, Kuś Teresa, Kuś Małgorzata, Aldona Sowińska.

4. Prosimy o odbiór prasy katolickiej. Ciekawe artykuły.

5. Za zmarłych, których rocznice śmierci w najbliższych dniach.

XXV Niedziela zwykła

1. Na sumie gościmy Chór Ziemi Chełmskiej Hejnał, Chór Alba Cantans z Rzeszowa, Chór Gminy Kurów. Nieszpory po polsku Franciszka Karpińskiego. Organy i przygotowanie chórów: Danuta Bałka-Kozłowska. Kornelia Ignas, Bogdan Lipiński.

2. Abyśmy poznając historię naszego narodu, kształtowali w sobie ducha mądrego patriotyzmu. 17 września pamiętamy o napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939r., który wraz z Niemcami odebrał nam, Polakom, wolność i ojczyznę. Doświadczyliśmy okrutnych cierpień: zsyłek na Sybir, masowych mordów i eksterminacji. Dziękujmy Opatrzności, że mamy Ojczyznę. 24 września w sobotę przy mogile w Zbędowicach o godz. 12 modlitwa i apel poległych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, zapewniając Was o naszej modlitwie w waszych intencjach.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę 40zł. Na sobotę prosimy z Buchałowic; Krakowiak Ewa, Badeńska Emilia, Sykut Bożena, Sobiesiak Jolanta, Karczmarz Iwona, Wrótniak Anna, Janicka Katarzyna, Rejmak Wioleta

4. Prosimy o odbiór prasy katolickiej. Ciekawe artykuły.

5. Za zmarłych, których rocznice śmierci w najbliższych dniach.

Kategorie: Ogłoszenia