23 sierpnia 2020 r. - pielgrzymka autokarowa do Solca n. Wisłą i Piotrawina

W niedzielę 23 sierpnia 2020 r. odbyła się pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Stanisława BM w Piotrawinie i malowniczo położonych kościołów w Solcu n. Wisłą. Najpierw uczestnicy pielgrzymki drogą 747 przez most na Wiśle w Kamieniu udali się do Solca nad Wisłą. W Solcu zwiedzili posadowiony na skarpie kościół parafialny p.w. Wniebowzięcia NMP i siedemnastowieczny zespół poklasztorny OO. Reformatów. Drugi etap pielgrzymki  to modlitwa i zwiedzanie położonego niedaleko Solca, ale po drugiej stronie Wisły  Sanktuarium św. Stanisława BM w Piotrawinie. Po posiłku w okazałym Pałacu Piotrawin, uczestnicy pielgrzymki wrócili do Klementowic. Organizatorem, kierownikiem i jednocześnie przewodnikiem pielgrzymki był ks. kan. Adam Lemieszek – proboszcz naszej parafii i tu należy podkreślić, że ks. kan. Adam Lemieszek był kustoszem Sanktuarium św. Stanisława i Proboszczem Parafii w Piotrawinie przez 11 lat od 2009 do 2020 r..

Kategorie: Kronika