W niedzielę 05 lipca 2020 r., czternaścioro dzieci z klas trzecich naszej parafii przeżywało najważniejszy moment w swoim życiu religijnym – dzień Pierwszej Komunii Świętej. W tym dniu po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując Pana Jezusa w białej Hostii. Uroczystą Mszę św.  koncelebrowali ks. kan. Zbigniew Fidut (Proboszcz Parafii w Klementowicach) – przewodniczył, wygłosił homilię i udzielił dzieciom Pierwszej Komunii św. oraz ks. kan. Edward Kozakiewicz, wieloletni proboszcz, a obecnie rezydent w parafii pw. Narodzenia NMP i św. Michała Archanioła w Kurowie. Dzieci do Pierwszej Komunii św. przygotowali ks. kan. Zbigniew Fidut oraz pani katechetka Magdalena Święs – nauczycielka w Zespole Placówek Oświatowych w Klementowicach. Muzyczne przygotowanie dzieci odbywało się pod kierunkiem pana organisty Mariusza Śmigielskiego. W darze dziękczynienia rodzice dzieci pierwszokomunijnych ufundowali dla naszego kościoła biały ornat ślubny.

Poniżej fotograficzna relacja z uroczystości - fot. Antoni Płachta - parafiaklementowice.pl