„Pierwsza Komunia święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. Zawsze tak było w naszej polskiej tradycji, która od tysiąca lat ukształtowała się na tej ziemi jako tradycja chrześcijańska. Rodzina zawsze była – i nadal pozostaje – tym ludzkim środowiskiem, pierwszym i podstawowym, do którego Bóg przychodzi przez wielkie sakramenty naszej wiary, poczynając od chrztu świętego. Małżonkowie, którzy dają ludzkie życie swoim dzieciom tu, na ziemi, zapraszają do ich serc (…) Dawcę życia wiecznego.”

Św. Jan Paweł II, Łódź, 13 czerwca 1987

09 czerwca 2019 r. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dzieci z klas trzecich naszej parafii przeżywały najważniejszy moment w swoim życiu religijnym – dzień Pierwszej Komunii Świętej. W tym dniu po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując Pana Jezusa w białej Hostii. Uroczystą Mszę św.  koncelebrowali ks. kan. Zbigniew Fidut (Proboszcz Parafii w Klementowicach) – przewodniczył i udzielił dzieciom Pierwszej Komunii św. oraz ks. kan. Edward Kozakiewicz, wieloletni proboszcz, a obecnie rezydent w parafii pw. Narodzenia NMP i św. Michała Archanioła w Kurowie,  który wygłosił okolicznościową homilię. Przygotowania do Pierwszej Komunii św. trwały cały rok szkolny, od września 2018 do czerwca 2019, a składały się na nie cykliczne spotkania i próby dzieci i ich rodziców z ks. kan. Zbigniewem Fidutem proboszczem naszej parafii, praca p. katechetki Magdaleny Święs – nauczyciela w Zespole Placówek Oświatowych w Klementowicach, muzyczne przygotowanie dzieci pod kierunkiem p. organisty. W darze dziękczynienia rodzice dzieci pierwszokomunijnych ufundowali dla naszego kościoła piękny biały ornat – dar to cenny i wielki zważywszy, że w tym roku do Pierwszej Komunii św. przystąpiło tylko pięcioro dzieci.

Fotogaleria: fot. FOTOFRESCO Martyna Paluch