W niedzielę 05 czerwca 2022 r., siedemnaścioro dzieci z klas trzecich naszej parafii na Mszy św. o 11.30 przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. W tym dniu po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując Pana Jezusa w białej Hostii. Uroczystą Mszę św. odprawił ks. kan. Adam Lemieszek Proboszcz Parafii Klementowice, który wygłosił także okolicznościową homilię i udzielił dzieciom pierwszej Komunii św.. Dzieci do Pierwszej Komunii św. przygotowali ks. kan. Adam Lemieszek, pani katechetka Magdalena Święs – nauczycielka w Zespole Placówek Oświatowych w Klementowicach i pani katechetka Agnieszka Wijaszka nauczycielka w Zespole Placówek Oświatowych w Starym Pożogu. Muzyczne przygotowanie dzieci odbywało się pod kierunkiem pana organisty Mariusza Śmigielskiego

fot. Antoni Płachta – parafiaklementowice.pl