Trzy dni przed przypadającą 18 września ur. św. Stanisława Kostki szczególnego patrona dzieci i młodzieży polskiej, w niedzielę 15 września 2019 r., na Mszy św. o 11.30 dzieci i młodzież z naszej parafii modlili się o błogosławieństwo i dary Ducha Św. w rozpoczętym 2-giego września nowym roku szkolnym 2019/20. Przyniesione przez nich na tę Mszę św. tornistry, książki i przybory szkolne poświęcił odprawiający Sumę ks. kanonik Zbigniew Fidut – proboszcz naszej parafii.

Na początku Mszy św. 8 młodych chłopców zostało uroczyście przyjętych w poczet ministrantów. Obrzędu dopuszczenia do posługi nowych ministrantów dokonał wym. wyżej ks. kanonik Zbigniew Fidut. Po przyjęciu błogosławieństwa i ubraniu się w poświęcone w czasie obrzędu komże i pelerynki nowi ministranci dołączyli do posługujących przy ołtarzu swoich starszych kolegów.