18 września obchodzimy uroczystość Świętego Stanisława Kostki, głównego patrona dzieci i młodzieży w Polsce. Z tej okazji szukając u św. Stanisława wspomożenia, w niedzielę 25 września 2022 r., na Mszy św. o 11.30 dzieci i młodzież z naszej parafii modlili się o błogosławieństwo i dary Ducha Św. w rozpoczętym pierwszego września nowym roku szkolnym 2022/23. Przyniesione przez nich na tę Mszę św. tornistry, książki i przybory szkolne poświęcił odprawiający Sumę ks. kanonik Adam Lemieszek – proboszcz naszej parafii.

Wszechmogący Boże, prosimy Cię, pobłogosław przybory szkolne, pobłogosław tych, którzy będą nimi się posługiwać, wzrastając w mądrości i w wierze, spełnij to, czego pragną i daj im radość z oczekiwanych wyników i duchowego wzrostu. Napełnij ich serca światłem Ducha Świętego i umocnij na drodze wiary. Prosimy Cie o to przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen

Św. Stanisław Kostka – obraz z prezbiterium kościoła w Klementowicach

Cyprian Kamil Norwid, urzeczony postacią świętego Stanisława Kostki, napisał ten wiersz.

A ty się odważ

A ty się odważ świętym stanąć Pana
A ty się odważ stanąć jeden sam
Być świętym – to nie zlękły powstać z wschodem
To ogromnym być, przytomnym być!

Krocz – jasny, uśmiechnięty,
Na twarzy ten Chrystusa rys
Miłość
Święty aż po krzyż – przez krzyż – na krzyż!
Ty się wahasz? Ty się cofasz?
Ty się odważ świętym być!

Cyprian Kamil Norwid