Sobota 12 października 2019 to trzeci dzień rekolekcji związanych z przybyciem do naszej parafii kopii Łaskami słynącego Krzyża Trybunalskiego z lubelskiej Archikatedry z umieszczonymi w jego drzewcu relikwiami drzewa Krzyża świętego. Prowadzone przez zespół ks. Piotra Irackiego rekolekcje, rozpoczęły się o godz. 17.00  Mszą św. . Krzyż z relikwiami do naszej parafii z Wąwolnicy przybył ok. godz. 20.00. Po uroczystym powitaniu na placu przed kościołem, relikwie wprowadzono do świątyni i umieszczono przy Ołtarzu w prezbiterium. Msze św. i nabożeństwa adoracyjne krzyża będą odbywać się codziennie o 17.00. 

Uroczyste pożegnanie Relikwii Drzewa Krzyża św. z udziałem Ks. Biskupa Józefa Wróbla odbędzie się w sobotę 19 października 2019 o godz. 17.00.

Relacja fot. z trzeciego dnia rekolekcji i powitania Relikwii Krzyża św. (fot. Antoni Płachta)