Uroczyste pożegnanie przebywających od 12 października w naszej parafii relikwii Krzyża św. odbyło się pod przewodnictwem ks. Biskupa Józefa Wróbla w sobotę 19 października 2019 r.. Nabożeństwo rozpoczęło się Mszą św. o godz. 17.00. Mszę św. koncelebrowali: Ks. Biskup Józef Wróbelprzewodniczył i wygłosił okolicznościową homilię, ks. kan. Jerzy Ważny (Kustosz Sanktuarium MB Kębelskiej, Dziekan dekanatu Kazimierz Dolny) oraz ks. kan. Zbigniew Fidut (Proboszcz Parafii w Klementowicach). Nabożeństwo zakończyło się przekazaniem umieszczonych w Krzyżu Trybunalskim relikwii drzewa Krzyża św. przedstawicielom parafii z Wilkowa.

Fotorelacja z pożegnania relikwii (fot. Antoni Płachta – parafiaklementowice.pl)