Rocznica Pierwszej Komunii Św. – 2017.06.11

Rocznica Pierwszej Komunii Św. & Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – odpust w Stoku – 2017.06.11

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej przypadła w tym roku 11 czerwca. W Stoku w tym dniu Mszę św. odpustową o godz. 10.00 odprawił oraz kazanie wygłosił Ojciec Stanisław Jarosiewicz Salwatorianin – Kapelan Sióstr Betanek z Kazimierza Dolnego.

DSC_4862

W Klementowicach natomiast  podczas Mszy świętej o godz. 11.30 dzieci z klas czwartych naszej parafii obchodziły rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Był to czas dziękczynienia za możliwość uczestniczenia w pełni w Eucharystii. Mszę świętą z udziałem dzieci rocznicowych odprawił ks. Tomasz Malesza, a homilię wygłosił wymieniony wyżej Ojciec Stanisław Jarosiewicz Salwatorianin – Kapelan Sióstr Betanek z Kazimierza Dolnego. Dzieci przygotowały bogatą oprawę liturgiczną, uczestnicząc w liturgii Słowa i procesji z darami oraz odczytując stosowne komentarze.

 

Rocznica Pierwszej Komunii Św. – 2017.06.11 >>> galeria fot.