W niedzielę 19 maja 2019 r., podczas Mszy świętej o godz. 11.30 dzieci z klas czwartych naszej parafii obchodziły rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Był to czas dziękczynienia za możliwość uczestniczenia w pełni w Eucharystii. Mszę świętą z udziałem dzieci rocznicowych odprawił ks. kanonik Zbigniew Fidut proboszcz naszej parafii, a okolicznościową homilię wygłosił ks. kan. Edward Kozakiewicz, wieloletni proboszcz, a obecnie rezydent w parafii pw. Narodzenia NMP i św. Michała Archanioła w Kurowie. Dzieci przygotowały bogatą oprawę liturgiczną, uczestnicząc w liturgii Słowa i procesji z darami oraz czytając stosowne komentarze, a przygotowała ich do tego Pani Magdalena Święs – katechetka ZPO w Klementowicach.

Fot. Antoni Płachta

Kategorie: Kronika