Wielki Post 2015

Nabożeństwa:

Droga Krzyżowa  –  piątek godz. 16.00,   w Stoku o 15.00

Gorzkie Żale  –  niedziela po Mszy św. o 11.30,  w Stoku o 10.00

——————————————————————————-

Droga Krzyżowa ze św. Josemaria Escriva – pdf

——————————————————————————-

Katechezy przedmałżeńskie w Wielkim Poście w soboty o godz. 17.30  – pierwsza w sobotę 21 lutego 2015

 [youtube id=”zXK_UXTW0bY”]

————————————————————————————————————————————————————-

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 20, 21, 22 marca 2015 w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne;  wygłosił je  Ojciec Artur Machała z Klasztoru Ojców Franciszkanów z Kazimierza Dolnego.

 

Nauki rekolekcyjne o 8.30, 11.30 i 18.00, w Stoku w piątek i sobotę o 16.00, w niedzielę o 10.00. W piątek droga krzyżowa o 17.30 przed mszą św. o 18.00. W sobotę spowiedź na mszy św. o 8.30 po nauce, a potem na pół godziny przed mszami świętymi. W niedzielę Komunia Święta Generalna, taca na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty.

===========================================================================================

===========================================================================================

Wielki Post trwa 40 dni i rozpoczyna się zawsze w Środę Popielcową. Jej data zależy od daty uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową kapłani na znak pokuty i umartwienia posypują nasze głowy popiołem. Do dobrego przeżycia tego czasu pomagają nam modlitwa, post i jałmużna. W niedziele Wielkiego Postu odprawiane są Gorzkie Żale, a w piątki – nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W tym okresie w liturgii nie odmawia się hymnu „Chwała na wysokości Bogu”, „Ciebie, Boże, chwalimy” oraz aklamacji „Alleluja”.
Wspomnienia obowiązkowe, przypadające w czasie Wielkiego Postu, można obchodzić jedynie jako wspomnienia dowolne. W tym czasie obchodzimy ponadto:
4 marca – święto św. Kazimierza, królewicza
19 marca – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego
Do okresu Wielkiego Postu nie wlicza się sześciu niedziel, będących – jak w ciągu całego roku – bardziej radosnymi wspomnieniami Zmartwychwstania. Ostatnia niedziela Wielkiego Postu jest nazywana Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona okres Wielkiego Tygodnia – czasu bezpośrednio poprzedzającego Święte Triduum Paschalne – święta wielkanocne. Wielki Post kończy się w Wielki Czwartek przed sprawowaną wieczorem Mszą Wieczerzy Pańskiej.
Źródło: http://www.brewiarz.katolik.pl/czytelnia/rok.php3#wp

Kategorie: Kronika